Ознаки булінгу в постраждалих дітей та дітей-кривдників

18.11.2020   Administrator   Категорія: Протидія булінгу

Ознаки булінгу у постраждалої дитини

Якщо перелічені нижче ознаки повторюються регулярно, то дитина, ймовірно, є мішенню традиційного булінгу:

• Приходить додому з пошкодженими чи загубленими частинами одягу, книжок чи інших предметів, які їй належать
  • Має неочікувані поранення, синці, подряпини
  • Має мало друзів, або зовсім їх не має
  • Здається, що боїться збиратися і йти до школи, і повертатися, сідати в автобус, брати участь в організованих формах активності однолітків (гуртки, спортивні секції тощо)
  • Обирає довгий нелогічний шлях, коли повертається зі школи додому
  • Втрачає інтерес до домашніх завдань, або починає їх робити набагато гірше, ніж зазвичай
  • Виглядає пригніченою, сумною, заплаканою, немає настрою, коли приходить додому
  • Часто жаліється на головний біль, болі в шлунку, інші фізичні негаразди
  • Тривожно спить, і їй часто сняться погані сни
  • Втрачає апетит
  • Проявляє тривогу і низьку самооцінку.

Сайт stopbullying.com.ua, розроблений за підтримки ЮНІСЕФ, зазначає наступні ознаки, які мають постійний та регулярний прояв:

• регулярно поламані іграшки які вона бере до школи. Можливо її примушують приносити іграшки до школи;
  • періодично брудний та регулярно наповнений сміттям рюкзак або шкільна сумка
  • образи в соціальних мережах, хоча виявити їх важко
  • розірвані зошити та підручники
  • жувальна гумка у волоссі
  • одяг зіпсований фарбою або іншою рідиною
  • поламані особисті речі: окуляри, пенал тощо
  • відео зі знущанням над жертвою
  • шкільний одяг або форма періодично у крейді
  • фізичні знущання.

ОЗНАКИ, КОЛИ ДИТИНА Є КРИВДНИКОМ У БУЛІНГУ

Певні ознаки

Які ж ознаки можуть свідчити, про те. що дитина виступає агресором? Що має змусити насторожитися?

• Дитина любить самостверджуватися і керувати, маніпулює іншими дітьми в грі.
  • Дитина ділить світ на чорне і біле: одні люди у нього дуже милі, а інші злі і тому заслуговують поганого ставлення.
  • Дитина надто перебірлива в тому, з ким він згоден спілкуватися.
  • Дитина легко зривається на негативні судження або дії щодо інших людей, в тому числі й через дрібниці.
  • Нестабільні відносини з друзями. Наприклад, дівчатка часто дружать парами і не можуть порозумітися, якщо їх виявляється троє.
  • Вам здається, що дитині подобається обзиватися, ображати, висміювати або бити інших дітей.
  • Ви підозрюєте, що дитина не за віком агресивна, зухвала, примхлива і вперта.

Перераховані ознаки не є беззаперечним доказом наявності булінгу, але є тривожними симптомами, які мають привертати увагу батьків. У будь-якому випадку не треба мовчати і сподіватися, що воно саме якось вирішиться. Батьки мають займати активну позицію і, якщо бачать тривожні ознаки, звертатися до педагогів, психологів, можливо – до правоохоронних органів.