Уряд затвердив перелік небезпечних предметів, заборонених у школах
12.02.2026 Administrator Категорія: Для батьків

Кабінет Міністрів України затвердив перелік небезпечних предметів і речовин, з якими заборонено перебувати на території та в приміщеннях закладів загальної середньої освіти.
До переліку, зокрема, належать:
- вогнепальна, пневматична та холодна зброя (ножі, луки, арбалети, кастети, нунчаки тощо) та її імітації (макети, муляжі, пристрої та іграшки),
- боєприпаси, вибухові та піротехнічні предмети,
- пристрої для відстрілу гумових куль, газові балончики, електрошокери,
- спецзасоби (кайданки, гумові та пластикові кийки), інструменти (молотки, викрутки, дрилі, пили, газові пальники), легкозаймисті речовини,
- наркотичні та психотропні речовини, алкоголь, тютюнові й електронні сигарети, пристрої для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння, а також енергетичні напої.
Водночас заборона не поширюється на предмети, які використовуються в освітньому процесі, господарській діяльності школи, шкільних музеях, а також під час спортивних і виховних заходів — за умови контролю відповідальних осіб.
Рішення ухвалено з метою підвищення безпеки учасників освітнього процесу та на виконання вимог закону про запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти.
